Jedna minúta zo života umelca. - Oleg Yasenev

-

 Jedna minúta zo života umelca
Oleg Yasenev
Od 06.05.2010
Kurátori výstavy: Evgenia Bondarenková
Jelena Janušicová

Zaslúžilý ukrajinský národný umelec Oleg Yasenev predstavuje na výstave "Jedna minúta zo života umelca" svoju súčasnú tvorbu. Výtvarný štýl a umelecký výraz jeho tvorby je typický svetlými farbami, jemnými kontrastmi a technikou štetca. Často objavujúcim sa motívom v jeho tvorbe je obraz ženy - dievčaťa, zátišie, krajinka.
Ukrajinský umelecký kritik Dmitri Korsun sa  vyjadril k jeho tvorbe: " ... toto je umelec ľahkosti. Jeho plátna sú buď prežiarené priezračným svetlom alebo vírom jemných farieb.

výstava je venovaná ukončeniu k 65. výročiu II. svetovej vojny. Ukončenie výstavy nie je predbežne stanovené, ak bude konkretizovaný, budeme vás v predstihu informovať na webstránke.

Dielo Olega Yaseneva sa nachádza v zbierkach Ukrajinského Národného múzea, Výtvarnej galérii v Dnepropetrovsku, Lincolnovom centre v New Yorku, 
Vatikáne a rôznych zbierkach umenia na Slovensku: v kaštieli v Mojmírovciach, Topoľčiankach, zbierke slovenského Národného Múzea.


Počet obrázkov v galérii (9)
späť na zoznam galérií
<< na začiatok  < predošlá    1    nasledujúca >  na koniec >>

Naši partneri

Aircraftgallery.eu http://tshr.msk.ru/ http://mkrf.ru/ http://en.rah.ru/ http://www.antiterunity.org/ http://www.adc.edb.sk http://www.svu.sk http://www.mmoma.ru/ http://www.vnukovo.ru/ http://wwww.aeroflot.ru/ http://www.vankb.ru/ http://www.spetsneftegaz.ru/ Aircraftgallery.eu culturalprofiles.net

Novinky

22.06.2016-22.07.2016 JUN 22, na strane človeka JUN 22, na strane človeka...