Recenzia knihy

-

 
"Antológia Terorizmu"


Recenzia knihy prof.Igora Bondarenko, DrSc, "Hrozba medzinárosnej stability: Aspekty problému"

V Rade Európy sa na konci mesiaca jún uskutočnila prezentácia knihy prof. Igora Bondarenko "Hrozba medzinárodnej stability: aspekty problému".

Vydanie tejto knihy, tak ako sa už poznamenalo, obsahuje koplexný prístup k téme objasnenia problému medzinárodnej bezpečnosti . Je to prvé a svojho druhu unikátne vydanie, obsahujúce systematizované informácie k rôznym aspektom problému medzinárodnej bezpečnosti. Hlavná prednosť knihy je v tom, že nielen kladie obrovské množstvo otázok z oblasti spojené so zabezpečení stability, ale predkladá aj konkrétne spôsoby ich riešenia.

Problém boja s terorizmom vo všetkých jeho formách nadobudol v poslednú dobu nebývalý význam. Nie náhodou počas summitu "Veľkej osmičky", ktorý sa mimochodom uskutočnil v júni tohto roku v severoírskom meste Loch-Ern, vedúci presdstavitelia strán G8 posvätili špeciálne zasadenie otázkam bezpečnosti a stability vo svete. V záverečnom komuniké lídrov G8 sa v bode 5 a 6 zuvádza:

Bod 5: Vyjadrujeme našu podporu spoločného úsilia boja proti akýmkoľvek prejavom terorizmu a zdrojom nestability, kdekoľvek na svete sa nachádzajú, predovšetkým však v Severnej Afrike a na blízkom východe. Odsúhlasili sme 5 základných priorít fungovania vo vzťahu k boju s rastúcou hrozbou, príčinou ktorej sú teroristi, operujúci na pôde nestability na teritórii od Mauretnánie po Somálsko. S jednotlivými vládami krajín budeme pracovať spoločne, sústrediac našu kolektívnu politickú a praktickú pomoc, pre zabezpečenie pomoci pre jednotlivé vlády v určení a likvidácii teroristických sietí a vytvorení efektívnych a kontrolovateľných systémov riadenia.

Bod 6. : Vyjadrujeme našu podporu zabezpečenia ochrany pre našich občanov  a zároveň obmedzenie dostupnosti teroristických skupín k zdrojom financovania, ktoré zabezpečujú ich rozvoj. Zavrhujeme možnosť vykupovania sa z teroristických útokov a pozývame vlády a súkromný sektor  po celom svete k nasledovaniu nášho vzoru pri skončení s týmto a inými spôsobmi finacovania, ktoré sú zdrojom príjmov teroristov.

"Zakúšame strach pred tým, čo sa nie je možné dostať pod našu kontrolu a nachádza sa mimo nášho chápania. Hlavná zbraň súčasných teroristov - strach pred tým, že sa teroristický útok môže uskutočniť. Teroristické útoky môžu byť aj neveľkých rozmerov, no predsa do ľudí zasadzujú pocit nebezpečenstva.  Hovoriac slovami Sun C': zabijúc jedného zastrašia desať tisíc". V predslove knihy poznamenal americký politológ Todd Lefko.

 
Dmitry Klimov,PhD. šéfredaktor federálneho týždenníka "Rossijskie vesti"

Bratislava, 14.8.2013


Počet obrázkov v galérii (1)
späť na zoznam galérií
<< na začiatok  < predošlá    1    nasledujúca >  na koniec >>

Naši partneri

Aircraftgallery.eu http://tshr.msk.ru/ http://mkrf.ru/ http://en.rah.ru/ http://www.antiterunity.org/ http://www.adc.edb.sk http://www.svu.sk http://www.mmoma.ru/ http://www.vnukovo.ru/ http://wwww.aeroflot.ru/ http://www.vankb.ru/ http://www.spetsneftegaz.ru/ Aircraftgallery.eu culturalprofiles.net

Novinky

22.06.2016-22.07.2016 JUN 22, na strane človeka JUN 22, na strane človeka...