Rozhovor s Čestným metropolitom českých zemí a Slovenska Chrystoforom

-

 
Vážení návštevnici stránky www.aircraftgallery.sk.

Prinášame vám interview s čestným Metropolitom českých zemí a Slovenska, vladykom Kryštofom, momentálne žijúcim v kláštore v Tešove v českej republike. Vladyka Kryštof
zastával post najvyššieho predstaviteľa Pravoslávnej cirkvi českých zemí a Slovenska a zároveň slúžil ako Arcibiskup Pražský v období od r. 2006 do roku 2013.

Svoje štúdium započal v r.1970 na Husově československé bohoslovecké fakulte, po ukončení ktorej vyštudoval na Pravoslávnej bohosloveckej fakulte v Prešove. V období od r.1980 - 1984 študoval diaľkovo na Moskovskej duchovnej Akadémii. V roku 1987 zakončil svoje štúdium na Aténskej univerzite v odbore pravoslávnej teológie a histórie získaním titulu doktora filozofie. 

Počas svojho pôsobenia ako Biskup Olomoucký a Brnenský v r.1991 založil vo Vilémově, podla vzoru kláštora sv. Lýdie, prvý ženský kláštor na pamiatku pôsobenia sv. Cyrila a Metoda.
V roku 2001 založil rómsku duchovnú službu v Rokycanoch v ČR.Počet obrázkov v galérii (0)
späť na zoznam galérií
<< na začiatok  < predošlá    1    nasledujúca >  na koniec >>

Naši partneri

Aircraftgallery.eu http://tshr.msk.ru/ http://mkrf.ru/ http://en.rah.ru/ http://www.antiterunity.org/ http://www.adc.edb.sk http://www.svu.sk http://www.mmoma.ru/ http://www.vnukovo.ru/ http://wwww.aeroflot.ru/ http://www.vankb.ru/ http://www.spetsneftegaz.ru/ Aircraftgallery.eu culturalprofiles.net

Novinky

22.06.2016-22.07.2016 JUN 22, na strane človeka JUN 22, na strane človeka...