Slávnostné otvorenie expozície Ikona-okno do neba

-

 Tradícia Pravoslávnej duchovnosti, korene ktorej siahajú k začiatku kresťanstva, sa skoncentrovala v pravoslávnych kláštoroch a religióznych centrách, v tieni ktorých si dokázala udržať konzistenciu a svoju hodnotu, ktorú ponúka ako alternatívu k dnešým globalizovaným prúdom.

Slávnostné otvorenie výstavy sa uksutočnili dňa 21.6. za účasti Jeho Blaženosti metropolitu Kryštofa. Iniciatíva vladyku Kryštofa priniesla plody vo forme výstavy , ktorej organizátormi sú Európske Centrum Výtvarných Uemení a Pravoslavna cirkev českých zemí a Slovenska.  

S príhovorom k účastníkom vystúpili nasledujúce osobnosti: prof. Igor Bondarenko, DrSc., Jeho Blaženosť metropolita českých zemí a Slovenska Arcibiskup Pražský Kryštof a zástupca šéfredaktora ruského federálneh týždeníka "Rossijskie vesti" Igor Keremecky, ktorý je aj členom Ruskej Akadémie umenia.
Otvoremnia sa zúčastnili aj osobnosti medzinárodného kultúrneho a politického života: Veľvyslanec Bieloruskej rep. J.E. Vladimír Serpikov, Velvyslankyňa Bulharska J.E. Margarita Ganeva, kultúrny atašé Ukrajiny v SR Vitaliy Usaty, kultúrny atašé Ruskej federácie Denis Arsenťev, starší radca Veľvyslanca Bieloruskej rep. Vladimir Čechlov, radca veľvyslanca Ruskej feder. Alexander Karasev, riaditeľka kultúrneho inštitútu Elena Arnaudova, a Prezidentka Asociácie kritikov, teoretikova a historikov umenia.  PhDr. Dagmar Srnenská, PhD.  

Prezident Medzinárodnej Antiterorristickej Jednoty(Mimovládna porganizácia nesúca status člena Rady Európy) PhDr. Alexander Dichek vyznamenaj Jeho Blaženosť metropolitu Kryštofa vyznamenaním za občiansku statočnosť. Toto vyznamenanie sa udeľuje osobnostiam, ktoré osobitým vkladom prispeli do rozvoja medzinárodnej kultúry, svojou činnosťou sa zaslúžili o ochranu občianskych a ľudských práv jednotlivcov a svojím postojom šírili rasovú a náboženskú znášanlivosť medzi národmi sveta.Počet obrázkov v galérii (19)
späť na zoznam galérií
<< na začiatok  < predošlá    1    nasledujúca >  na koniec >>

Naši partneri

Aircraftgallery.eu http://tshr.msk.ru/ http://mkrf.ru/ http://en.rah.ru/ http://www.antiterunity.org/ http://www.adc.edb.sk http://www.svu.sk http://www.mmoma.ru/ http://www.vnukovo.ru/ http://wwww.aeroflot.ru/ http://www.vankb.ru/ http://www.spetsneftegaz.ru/ Aircraftgallery.eu culturalprofiles.net

Novinky

22.06.2016-22.07.2016 JUN 22, na strane človeka JUN 22, na strane človeka...